Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1, 50 ks

Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1 pro rychlé stanovení parametrů bazénové vody
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 1796
188 Kč / ks 155,37 Kč bez DPH
Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1, 50 ks
Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1, 50 ks
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Testovací proužky Pool and Spa Test Strips 5 in 1 jsou určeny pro pravidelné rutinní použití při úpravě vody v domácích bazénech i umělých koupalištích a používají se k rychlému orientačnímu provoznímu stanovení koncentrace volného aktivního chloru, celkového aktivního bromu(variantně i celkového aktivního chloru - viz text níže), hodnoty pH, celkové alkality a celkové tvrdosti (jako koncentrace CaCO3) bazénové vody.

Koncentraci volného aktivního chloru (jednotky ppm) v bazénové vodě je důležité stanovovat v případě, že používáte k úpravě bazénové vody bazénové přípravky na bázi chlornanu sodného nebo chlornanu vápenatého. Znalost aktuální koncentrace celkového aktivního chloru (jednotky ppm) v bazénové vodě je důležitá v případě, že používáte přípravky na bázi organicky vázaného chloru (chlorové bazénové jednosložkové či multifunkční tablety, organický chlor šok apod.) - pokud takové přípravky pro úpravu bazénové vody používáte, pak lze pro stanovení celkového aktivního chloru variantně použít i stupnici, která na tomto testeru odpovídá celkovému bromu s tím, že stanovitelný koncentrační rozsah pro celkový chlor je oproti celkovému bromu poloviční, tedy v intervalu 0-10 ppm. Hodnota pH bazénové vody patří spolu s výše uvedenými koncentracemi aktivního chloru k základním parametrům bazénové vody, bez jejichž znalosti aktuálních hodnot se při úpravě bazénové vody během koupací sezóny neobejdete. Parametr celková alkalita (jednotky ppm) vyjadřuje v praktickém významu míru neutralizační a přeneseně také tlumivé kapacity vody, tedy odolnost bazénové vody proti změně hodnoty pH po přídavku kyseliny nebo zásady. Optimální hodnoty celkové alkality v bazénové vodě by se přibližně mělo nacházet mezi hodnotami 80 až 120 ppm. Vzhledem k tomu, že hodnota tohoto ukazatele je primárně daná přírodním složením vodního zdroje, ze kterého plnící voda bazénu pochází, není potřeba v případě, že probíhá úprava bazénové vody bez komplikací, hodnotu celkové alkality upravovat a měnit. Celková tvrdost, vyjádřená jako koncentrace uhličitanu vápenatého (jednotky ppm), odpovídá tzv. americkým stupňům tvrdosti, tedy koncentraci 1 mg CaCO3 v 1 litru vody.

Balení obsahuje: Testovací proužky z bílé plastové fólie, každý proužek s pěti čtvercovými testovacími řadami pro jednotlivá stanovení. Proužky jsou baleny po 5x10ks (celkem tedy 50 ks proužků) v blistru z hliníkové fólie, aby v průběhu celé doby použitelnosti testeru (18 měsíců) byly dodrženy optimální skladovací podmínky a tak měl zákazník po rozbalení jednotlivých blistrů k dispozici testovací proužky na necelé tři měsíce (při kontrole parametrů 1x týdně). Balení obsahuje návod a porovnávací stupnice. . Balení skladujte při pokojové teplotě, chraňte je před přímým sluncem a vlhkostí, dětmi a domácími zvířaty.

Návod k provedení stanovení: Testovací proužek vyjměte z obalu a ponořte do nádoby se vzorkem bazénové vody. Po dokonalém smočení celé testovací plochy proužek vyjměte z vody a držte jej ve vodorovné poloze po dobu 15 sekund. Přebytečnou vodu neodstraňujte. Po uplynutí uvedeného času přiložte testovací proužek k barevným škálám  a porovnáním shodného zbarvení testovacích oblastí proužku odečtěte hodnotu jednotlivých ukazatelů.

Rozsah jednotlivých stanovení:

Total Hardness - Celková tvrdost: 0 až 1000 ppm

Total Bromine - Celkový aktivní brom (chlor - viz poznámka v textu výše): 0 až 20 ppm (0 až 10 ppm)

Free Chlorine - Volný aktivní chlor: 0 až 10 ppm

pH - Hodnota pH: 6,2 až 8,4

Total Alkalinity - Celková alkalita: 0 až 240 ppm

Poznámka k vyjadřování výsledků stanovení: Koncentrace volného chloru, celkového bromu, celkové tvrdosti a celkové alkality jsou uváděny v jednotkách ppm (parts per milion), což je možné akceptovat jako vyjádření v mg/l.

Obrázek produktu je ilustrační, podoba etikety se může mírně lišit.

 

Balení testovacích proužků je distribuováno v plastové dóze nebo jiném plastovém obalu dle aktuálních skladových zásob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bazénové testery
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

PWS (Professional Water System) je značka bazénové chemie, která na našem trhu působí již od roku 2012, za dobu své existence obsahuje veškeré přípravky, které potřebujete k provozování bazénů. Na českém trhu s bazénovou chemií není značka s větším spektrem produktů.

V rámci snahy značky je udržet maximální možnou kvalitu za přijatelných finančních nákladů. Mezi hlavní výhody patří, že značka nabízí pouze otestované a prověřené přípravky. Tedy přípravky, které nejsou vyráběny poskytují skrytou nebezpečnost pro zákazníka, cílem je tedy dodávat přípravky s přijatelným rizikem a maximální účinností s velkým důrazem na surovinovou základnu v rámci EU a USA. Tímto značka PWS značně vybočuje ze zaběhlé tradice dovozů zboží Čínské provenience. Právě toto rozhodnutí může vést k vyšší ceně v porovnání s některými výrobky, rozhodně ale není porovnatelná kvalita.

Podobné produkty

DPD1 RAPID náhradní tablety na měření koncentrace volného aktivního chloru (10ks)
Novinka
42 Kč

DPD1 RAPID náhradní tablety pro bazénové testery pro stanovení koncentrace volného aktivního chloru v bazénové vodě v praktickém balení po 10 kusech tablet

Kód: 2233
Testovací proužky pro stanovení celkové tvrdosti vody Pool and Spa Test Strips Total Hardness, 50 ks
Novinka
209 Kč

Testovací proužky pro stanovení celkové tvrdosti vody Pool and Spa Test Strips Total Hardness

Kód: 1799
Testovací proužky 2v1 (pH/volný Cl)
Novinka
140 Kč
Kód: 311083