Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 5 l

Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 5 l
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 1313
3 423 Kč / ks 2 828,93 Kč bez DPH
Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 5 l
Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 5 l
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Citrusové dřevo

PWS Citrusové dřevo

Popis vonné esence:

Vonná esence Citrusové dřevo obsahuje rafinovanou vonnou kompozici oblíbených citrusových tónů a vůně exotických dřev. Její podstatu tvoří éterické oleje, získávané při pracování kůry citrusových plodů – pomerančů, citronů, mandarinek, grapefruitů i jejich méně známých příbuzných (např. šedoků). Citrusové extrakty jsou velmi aromatické a mezi klienty aromaterapie dlouhodobě populární díky svým prověřeným účinkům. Citrusové silice mají silné povzbuzující účinky, odplavují únavu, uvolňují svalstvo a pomáhají prohloubení dýchání a uvolnění dýchacích cest obecně. V prostředí, kde působí, evokují pocit čistoty a svěžesti. To vše je důvodem jejich široké obliby a rozšíření – jsou součástí nepřeberného množství výrobků, ať už kosmetického, drogistického, farmaceutického či potravinářského průmyslu. Zajímavostí je zhruba stejná obliba citrusových vůní u mužů i žen. Ve vonné esenci Citrusové dřevo jsou oblíbené citrusové silice podbarveny pryskyřičnou vůní exotického dřeva, což dohromady tvoří osvěžující kompozici, vhodnou pro saunování a relaxační koupele. 

Dávkování:

1 až 3 ml do 1 000 l vody. Dávkování je individuální dle složení vody a intenzity prožitku.

Obecně o aromaterapii

Používání vonných esencí převážně v olejovém nebo lihovém základu má mezi metodami alternativní medicíny dlouholetou tradici. Už ve staré Číně a ostatních starověkých civilizacích byly vonné oleje používány k léčbě nebo mírnění obtíží mnohých chorob. Na počátku 20. století nastal rozkvět aromaterapie v podobě, jaké ji známe dnes. Vonné esence byly s úspěchem využívány v inhalačních procedurách, kde díky antiseptickému působení slavily úspěchy a pacientům přinášely úlevu.

Blahodárné působení vonných esencí se dnes využívá i ve vířivých vanách či whirlpool vanách, kde se jejich pozitivní účinky spojují s příjemným prožitkem z teplé koupele a případně jemné masáže proudem vzduchu nebo vody. Příznivému vlivu vonných esencí na tělo i duši člověka se využívá rovněž při aromaterapii v saunách a dalších lázeňských relaxačních procedurách.

Volba dávky vonné esence je velice důležitá, neboť vůně vonné esence by neměla být příliš intenzivní. Pak může dojít k otupení čichového vjemu a může se paradoxně stát, že vyšší dávku vonné esence už nebudete schopni vnímat. Doporučujeme dávkovat vonnou esenci postupně v malých množstvích do úrovně intenzity vonného prožitku, který budete vnímat jako příjemný. Každý člověk má jiné prahové vnímání vůní, které je navíc vždy závislé na momentálním zdravotním stavu, únavě či stresu, a proto nelze obecně stanovit univerzální velikost dávky vonné esence, která by vyhovovala každému.  

Je nutné mít na paměti, že i když nám vonné esence prostřednictvím aromaterapeutického působení ve vířivce či whirpoolu přinášejí momentální úlevu a prohlubují náš odpočinek, nejedná se o lék. V případě výskytu jakýchkoliv zdravotních obtíží se poraďte se svým lékařem o vhodnosti pobytu ve vířivé vaně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vonné esence do vířivky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Vonné esence pro vířivky PWS Austrálie 1000ml
Novinka
936 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Austrálie 1000ml

Kód: 291
Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 0,5 l
Novinka
504 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 0,5 l

Kód: 305
Vonné esence pro vířivky PWS Morušové květy 20 ml
Novinka
101 Kč

Vonná esence Morušové květy pro vířivky a whirlpooly se sladkými tóny rozkvetlých morušových květů, rafinovaně spojených do jarní vonné kompozice

Kód: 283