Duo tablety do bazénu 1kg

Duo tablety jsou dvouvrstvé tablety do bazénu. Duo tablety jsou kombinací multifunkčních tablet 5v1 a modrých tablet s obsahem aktivního chloru.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 213
298 Kč / ks 246,28 Kč bez DPH
Duo tablety do bazénu 1kg
Duo tablety do bazénu 1kg
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Start tablety MAXI

PWS Start tablety MAXI

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Stručný popis:

Duo tablety do bazénu jsou dvouvrstvé tablety, kdy první vrstva obsahuje šokovou dávku aktivního chloru, který odstraní případné organické látky z vody a poté se o bazén klasická multifunkční tableta 5v1. Velkou výhodou Duo tablet je, že řeší problém při opomenutí včasné dávky další tablety či dokonce problémy se zhoršující se kvalitou bazénové vody. Dávkování tablet: 1-2 tablety na 20 až 30 m3 jednou za 5 až 10 dní.

Dávkování:

1 až 2 Duo tablety na 20.000 až 30.000l bazénové vody na 5 až 9 dní.

Podrobný popis:

Duo tablety do bazénu jsou produktem, řazeným mezi moderní přípravky bazénové chemie, sloužící pro údržbu bazénové vody. Duo tablety jsou s výhodou využívány všude tam, kde je třeba:

a) Obnovit provoz bazénu po zimní přestávce

b) Nutné zbavit vodu řas a zákalu

V obou těchto případech je využíváno toho, že 200 g Duo tableta do bazénu se skládá z vrchní vrstvy, která je rychlorozpustná a spodní vrstvy, která je pomalu rozpustná a slouží pro dlouhodobé udržení žádoucí kvality bazénové vody v nejvyšší možné míře. Při použití Duo tablet je vhodné, aby se před jejich samotnou aplikací nacházela hodnota pH v intervalu 6,8 – 7,6. Duo tablety lze tedy s úspěchem využít jak na začátku sezóny, tak v jejím průběhu, kdy vrchní část tablety zaručuje vysokou kvalitu bazénové vody. Vnitřní část Duo tablety je pak tvořena Multifunkční tabletou 5v1 a zajišťuje vysokou kvalitu bazénové vody úpravou těchto parametrů bazénové vody:

  1. Udrží konstantní koncentraci aktivního chloru ve vodě
  2. Odstraní nežádoucí nečistoty z bazénové vody
  3. Projasní vodu a zabrání případným problémům s vyšší „tvrdostí“ vody
  4. Udrží hodnotu pH v požadovaném intervalu 6,8 - 7,6
  5. Odstraní nežádoucí řasy z bazénu

Při samotném procesu úpravy bazénové vody může dojít k výrazným změnám hodnoty pH, proto se doporučuje v průběhu úpravy i po úpravě bazénové vody kontrolovat hodnotu pH. Hodnotu pH lze kontrolovat pomocí testeru pH.

Bezpečnostní pokyny pro správnou manipulaci s tabletami do bazénu, které jsou obecně platné:

Tablety do bazénu nikdy nevhazujte přímo do bazénu, hrozí poškození pláště bazénu při přímém styku tablety s bazénovými stěnami nebo dnem a možný kontakt tablety s plavci. Tablety vkládejte do plováku či dávkovače tablet, případně do skimmeru. Při manipulaci s tabletami doporučujeme používat ochranné pomůcky. V případě přímého kontaktu s kůží zasažené místo důkladně omyjte a postupujte dle informací, uvedených na etiketě. Pokud pro dávkování tablet používáte plovák, vždy jej opatrně vyjměte před samotným koupáním, aby se koupající nedostávali do kontaktu s pomalu se uvolňujícím přípravkem.

Duo tablety do bazénu – vrchní (vnější) rychlorozpustná vrstva

Vnější vrstva Duo tablety se skládá ze složky, která odstraní řasy a případné slizy ze stěn bazénu a bazénové vody. Jedná se o speciální sloučeninu, která odstraní tyto nežádoucí nečistoty pomocí koagulace a umožní jejich následné zachycení na filtru. Vnější vrstva Duo tablety dále obsahuje chlorové látky, které po rozpuštění tablety výrazně navýší koncentraci aktivního chlorubazénové vodě.

Duo tablety do bazénu - spodní (vnitřní) část tablety - Multifunkční tableta 5v1

  1. Udrží konstantní koncentraci chloru v bazénové vodě - Udržení koncentrace aktivního chloru je nezbytné proto, aby bylo možné dosáhnout  dravotní nezávadnosti bazénové vody ve Vašem bazénu. Příliš vysoká koncentrace chlorubazénové vodě není ze zdravotních důvodů vhodná. Koncentrace chloru by měla pohybovat v intervalu 0,3 - 0,6 mg/l, neměla by však přesáhnout hodnotu 1 mg/l. Příliš nízká koncentrace chlorubazénové vodě naopak může výrazným způsobem ohrozit zdraví koupajících, protože voda ve Vašem bazénu v takovém případě není hygienicky zabezpečena a mohou se v ní vyskytovat nežádoucí mikroorganismy a řasy. Pro kontrolu aktuální koncentrace aktivního chlorubazénové vodě Vám nabízíme a doporučujeme Tester Cl, případně kompletní Tester pH a Cl.
  2. Odstraní nežádoucí nečistoty z bazénové vody - Multifunkční tableta 5v1 do bazénu obsahuje přípravek, který Vás zbaví problémů se zákalem bazénové vody. Obdobný přípravek bazénové chemie můžete zakoupit samostatně v koncentrované podobě pod názvem Vločkovač do bazénu. Naše tablety do bazénu Vás však zbavují starostí o bazénovou vodu tím, že tento přípravek již obsahují a Vy jej následně nemusíte dávkovat.
  3. Projasní vodu a zabrání případným problémům s tvrdostí - Multifunkční tablety 5v1 do bazénu obsahují přísady, které napomáhají stabilizovat ionty vápníku a hořčíku tzv. tvrdost vody. Kapacita těchto tablet je však omezená a v některých případech, kdy plnící voda Vašeho bazénu obsahuje vyšší koncentrace minerálů (obvykle v případě použití studniční vody), je nezbytné použít přípravek Snížení tvrdosti (to platí pouze v případech, kdy je voda velice tvrdá, orientačně nad hodnotu cca 5 mmol/l).
  4. Udrží hodnotu pH v požadovaném intervalu 6,8 - 7,6 - udržení správné hodnoty pH bazénové vody je zcela nezbytné pro zajištění správné funkce bazénové chemie. V momentě, kdy naměřená hodnota pH nespadá do udaného intervalu, mohou nastat komplikace s údržbou bazénové vody. Proto je nezbytné hodnotu pH pravidelně kontrolovat a pokud si to vyžádá situace, tak ji upravit. S tímto problémem Vám pomohou Multifunkční tablety do bazénu, které jsou schopné udržet hodnotu pH v požadovaném intervalu. Hodnotu pH je nezbytné nejprve nastavit do požadovaného intervalu a následně vložit tabletu. Další měření hodnoty pH jsou už zpravidla pouze informativní. Při pravidelném dávkování Multifunkčních tablet do bazénu již není nutné hodnotu pH upravovat. Pro kontrolu hodnoty pH Vám nabízíme Tester pH nebo kombinovaný Tester pH a Cl.
  5. Odstraní nežádoucí řasy z bazénu - Zamezení růstu a rozmnožování řas je zajištěno pravidelným dávkováním tablet do bazénové vody. Multifunkční tablety do bazénu obsahují látky, které Vás zbaví všech starostí s řasami. O odstranění řas je postaráno na základě schopnosti těchto látek se na řasu mechanicky navázat a odstranit ji ještě před tím, než by došlo k masivnímu růstu řas v bazénové vodě. Jedná se o unikátní řešení odstraňování řas v oblasti bazénové chemie.

Duo tablety do bazénu Vás zbaví při pravidelném dávkování všech problémů s údržbou bazénové vody. Jedná se o kvalitní moderní multifunkční přípravek bazénové chemie.

Duo tablety do bazénu neobsahují umělá barviva a jsou vyrobeny z nejlepších surovin, pocházejících výhradně z ČR nebo EU.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tablety do bazénu 2v1
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

PWS (Professional Water System) je značka bazénové chemie, která na našem trhu působí již od roku 2012, za dobu své existence obsahuje veškeré přípravky, které potřebujete k provozování bazénů. Na českém trhu s bazénovou chemií není značka s větším spektrem produktů.

V rámci snahy značky je udržet maximální možnou kvalitu za přijatelných finančních nákladů. Mezi hlavní výhody patří, že značka nabízí pouze otestované a prověřené přípravky. Tedy přípravky, které nejsou vyráběny poskytují skrytou nebezpečnost pro zákazníka, cílem je tedy dodávat přípravky s přijatelným rizikem a maximální účinností s velkým důrazem na surovinovou základnu v rámci EU a USA. Tímto značka PWS značně vybočuje ze zaběhlé tradice dovozů zboží Čínské provenience. Právě toto rozhodnutí může vést k vyšší ceně v porovnání s některými výrobky, rozhodně ale není porovnatelná kvalita.

Podobné produkty

Duo tablety do bazénu 10kg
Novinka
2 456 Kč

Duo tablety jsou dvouvrstvé tablety do bazénu. Duo tablety jsou kombinací multifunkčních tablet 5v1 a modrých tablet s obsahem aktivního chloru.

Kód: 212
Duo tablety do bazénu 5kg
Novinka
1 260 Kč

Duo tablety jsou dvouvrstvé tablety do bazénu. Duo tablety jsou kombinací multifunkčních tablet 5v1 a modrých tablet s obsahem aktivního chloru.

Kód: 218
Duo tablety do bazénu 2kg
Novinka
554 Kč

Duo tablety jsou dvouvrstvé tablety do bazénu. Duo tablety jsou kombinací multifunkčních tablet 5v1 a modrých tablet s obsahem aktivního chloru.

Kód: 215