Životopis Seňora Chlorita

Ahoj,

jsem delfín Chlorito a rád Vám pomohu s Vaším bazénem. Možná se ptáte, co já, delfin Chlorito, mohu vědět o sladké vodě. Je pravda, že sladkou vodu nemám zrovna v oblibě pro své životní potřeby, avšak o její úpravě vím mnohé. Svoji kariéru jsem začal v San Antoniu v místním vodním světě, kam jsem se dostal jako malý delfínek. Byl jsem odchycen v Mexickém zálivu u Timbalier Bay, kde jsem do té doby žil se svou rodinou. Žít ve vodním světě v San Antoniu mě netěšilo, byl jsem smutný a nechtěl jsem cvičit a trénovat spolu s ostatními. Mého smutnění si brzy povšimli ošetřovatelé a věnovali se mi individuálně. Záhy ovšem zjistili, že opravdu nejsem ten pravý pro předvádění dechberoucích akrobatických skoků před aplaudujícím publikem. Zato mne ale velmi bavilo pomáhat jim s čištěním našich nádrží a odstraňováním nežádoucích nečistot. Tato práce mi přinášela velké zadostiučinění hlavně v tom, že výsledek byl okamžitě vidět a byl dlouhodobý, na rozdíl od vystupování mých kolegů delfínů před publikem, kteří byli za své výkony odměňováni hlavně potleskem diváků. A rybami, samozřejmě. Mám moc rád ryby. A právě údržba žádoucí kvality vody v našich velkých nádržích byla cesta, jak se k rybám spolehlivě dostat. Cvičení a akrobacie opravdu nebylo nic pro mne – dalo by se říct, že jsem prostě intelektuální typ (i když blíže pravdě je asi označení nesportovní dřevo). Díky neschopnosti vykonávat jakýkoliv sport jsem se po několika letech čištění a údržby našich bazénů dostal do studijního programu Water Technologies Training Institute  v Novém Mexiku, primárně zaměřeném na čištění a úpravu různých druhů vod. Konečně jsem se ocitl ve svém pravém živlu. S akrobacií a cvičením byl definitivně konec (hurá). Dychtivě jsem se zúčastňoval všech přednášek a kurzů. Bylo to prostě úžasné. A ty ryby... Skvělá chuť. Po úspěšném absolvování celého studijního programu jsem se – vybaven diplomem (mám ho pod levou ploutví) a sombrerem na památku od svých spolužáků – vrátil do vodního parku v San Antoniu mezi své přátele. Převzal jsem komplexní péči o všechny nádrže a mohl jsem konečně uplatnit své vědomosti.

Postupně se začala psát nová kapitola mého života. Coby odborník přes úpravu vody jsem byl zván k řešení mnoha problémů v tomto oboru a získával jsem další praktické zkušenosti. Těžištěm mé práce se stala úprava a udržování optimální kvality vody v bazénech. Delfíni jsou ale skupinová zvířata a mě začalo být při osamoceném způsobu života smutno. Mezi lidmi jsem si našel výborné přátele a spolu s nimi jsme založili novou značku přípravků bazénové chemie. Stal jsem se maskotem této značky, i když to nebylo jednoduché – chtěli mi vzít sombrero, prý se do střední Evropy nehodí. Pro mne je ale vzpomínkou na mé spolužáky ze studií a v žádném případě se od něj nenechám odloučit. Naše značka bazénové chemie vychází z poznatků a mnohaletých zkušeností, získaných při úpravách různých druhů vod a návrzích jednotlivých technologií pro úpravu vody.

Postupem času mohu za sebe, delfína Chlorita, říci, že portfolio přípravků bazénové chemie značky PWS je jedno z nejširších v rámci celé Evropy a naše výrobky, vyráběné s odbornou erudicí a láskou, se řadí k uznávaným značkám bazénové chemie v České republice.

 

Veškeré přípravky, které používám pro údržbu bazénové vody najdete zde.