Solární sprchy na zahradu

Venkovní solární sprcha je praktickým a velmi užitečným doplňkem domácího zahradního bazénu či koupacího jezírka. Pravidelné používání solární sprchy k tělesné očistě před vlastním koupáním snižuje spotřebu přípravků bazénové chemie a podstatnou měrou přispívá k optimální údržbě bazénové vody, protože eliminuje množství organického znečištění z pokožky plavců (kosmetické a opalovací přípravky), vnášené do bazénové vody. Dobrou službu ale venkovní solární sprcha samozřejmě udělá také vášnivým zahrádkářům, milovníkům letního lenošení na prosluněné zahradě, i dětem, vítajícím příjemné vodní osvěžení při letních venkovních hrách. Pokud o pořízení zahradní solární sprchy uvažujete, jistě již víte, že pro její optimální provoz potřebujete v zásadě pouze dvě věci – přívod hygienicky nezávadné vody a prostor s dostatkem slunečního záření. Další otázkou, na kterou je nutné při pořizování tohoto zahradního vybavení odpovědět, je volba konkrétního umístění zahradní solární sprchy. Mělo by se primárně jednat o rovnou a pokud možno zpevněnou plochu, která je během letních měsíců po co možná nejdelší denní dobu vystavena vlivu slunečních paprsků. Zároveň je třeba mít na paměti zajištění bezproblémového odtoku vody, použité při sprchování. Pokud jste všechny výše uvedené požadavky dobře uvážili a kladně vyhodnotili, nic vám nebrání přikročit k výběru konkrétního modelu venkovní solární sprchy z naší nabídky. Najdete zde jednak pohodlně přenosné mobilní venkovní solární sprchy se stabilním podstavcem, tvořeným spirálovým akumulačním prostorem pro solární ohřev vody, a také robustní solární sprchy, snadno ukotvitelné pomocí patice a mohutných šroubů s hmoždinkami do pevného povrchu.

Tělo venkovních solárních sprch je obvykle vyrobeno z černého neměkčeného PVC-U nebo hliníkových slitin, tedy materiálů, které vynikajícím způsobem dokážou vést teplenou energii slunečních paprsků a předat ji akumulované vodě. V naší nabídce najdete také solární sprchy s povrchovou úpravou v pastelových barvách, která ale nijak nesnižuje tepelnou účinnost. Solární sprchy jsou vybaveny kvalitními míchacími bateriemi, takže je možné si pohodlně zvolit takovou teplotu vody, která vám momentálně vyhovuje. Některé modely solárních sprch nabízejí díky zabudovanému dolnímu ventilu i možnost oplachu nohou studenou vodou, což je zvlášť příjemné při přechodu z trávy na zpevněné a čisté okolí domácího bazénu. Sprchovací růžice jsou u některých modelů částečně polohovatelné, takže je možné v určité míře volit úhel proudící vody, a některé ze solárních sprch jsou vybaveny sprchovou hadicí k pohodlné očistě těla. Při používání venkovních solárních sprch mějte vždy na paměti, že teplota vody, zahřívané v těle solární sprchy, může dosáhnout až 60° C, takže při použití sprchy vždy nejprve pomocí mísící baterie pouštějte vodu studenou, a následně změnou polohy páky baterie postupně přidávejte větší množství vody teplé.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ venkovní solární sprchy z naší nabídky, doufáme, že svou funkcí plně uspokojí vaše představy, bude vám dlouho a dobře sloužit a podstatnou měrou zpříjemní chvíle, strávené u bazénu či na prosluněné zahradě.