Solární sprcha COMFORT ALU bez kohoutku na oplach nohou

Majitelé domácích zahradních bazénů, vášniví zahrádkáři či milovníci letní pohody – ti všichni uvítají na své zahradě bazénovou solární sprchu COMFORT ALU bez kohoutku na oplach nohou, umožňující pohodlné sprchování celého těla.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 2402
4 599 Kč / ks 3 800,83 Kč bez DPH
Solární sprcha COMFORT ALU bez kohoutku na oplach nohou
Solární sprcha COMFORT ALU bez kohoutku na oplach nohou
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Bazénové solární sprchy COMFORT ALU bez kohoutku na oplach nohou slouží k pohodlnému osvěžení těla před i po koupání v zahradním bazénu či jezírku i při pobytu na prosluněné zahradě. Rozvody vody v těle solární sprchy slouží jako zásobník teplé vody. Solární sprcha je vyrobena z kvalitní a odolné kovové slitiny s vysokým obsahem hliníku s povrchovou úpravou v černé barvě, která podstatnou měrou napomáhá absorpci tepelné sluneční energie. Voda je v těle solární sprchy rozváděna zdola od napouštěcího ventilu vzhůru ke sprchové růžici. Dole na těle sprchy je umístěn vypouštěcí ventil. Pomocí pákové baterie, která se nachází přibližně v polovině výšky solární sprchy, je možné plynule regulovat teplotu vody kdykoliv během sprchování. Možné pohodlí a komfort zvyšuje velká pohyblivá sprchová růžice (průměr 20 cm). Tento model solární sprchy není vybaven kohoutkem na oplach nohou.

Výběr místa pro instalaci solární sprchy je velmi důležitý. Optimální místo je takové, kam dopadá po většinu dne sluneční záření, v dosahu vodovodního rozvodu s vodou o vhodné kvalitě k mytí a sprchování a ideálně se zpevněnou okolní plochou, protože při instalaci solární sprchy je vhodné mít na zřeteli, aby povrch, na který je připevněna patice solární sprchy, byl dostatečně pevný a rovný. Balení solární sprchy obsahuje potřebné speciální šrouby do betonu spolu s hmoždinkami i podložkami, a také koncovku, umožňující připojení solární sprchy k vodovodní síti přes hadicovou rychlospojku a zahradní hadici.

Díky kvalitní kovové slitině, ze kterého je vyrobeno tělo solární sprchy, a kovovým i plastovým vnitřním rozvodům dochází během horkých letních dní s vysokou intenzitou slunečního záření k poměrně rychlému ohřevu vody v těle solární sprchy. Teplota samotné teplé vody může dosahovat 60 i 70°C. Na počátku sprchování je tedy třeba nejprve pomocí pákové baterie pouštět vodu studenou, a do ní změnou polohy pákové baterie postupně teplou vodu přidávat.

Pokud solární sprchu nevyužíváte ke sprchování či oplachu, páková baterie musí být vždy v poloze "Zavřeno". Díky teplotní změně objemu vody v potrubí mezi baterií a sprchovou růžicí při ohřevu prostřednictvím slunečního záření může docházet k samovolnému úkapu vody ze sprchové růžice. Tento jev není projevem závady solární sprchy.

Plnící voda, používaná pro provoz solární sprchy, by se měla vyznačovat optimální chemickou rovnováhou bez agresivních či inkrustujících projevů vůči smáčeným povrchům.

 

Parametry solární sprchy COMFORT ALU bez kohoutku na oplach nohou

 

Výška 216 cm
Přibližný objem 40 l
Průměr těla sprchy 16 cm
Výška umístění sprchové růžice 206 cm
Výška umístění pákové baterie 99 cm
Výška umístění přívodu vody 16 cm
Průměr sprchové růžice 20 cm
Rozměry montážní patice 22 x 22 cm
Maximální povolený tlak vody na vstupu 3,5 bar
Hmotnost prázdné solární sprchy 10 kg
Průměrná doba ohřevu vody při intenzivním slunečním svitu 4 až 6 hodin

 

Solární sprchy převáží díky nadměrné délce výhradně přepravce bazénové chemie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Solární sprchy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 13 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Solární sprcha s oplachem nohou SO HAPPY modrá
Novinka
6 590 Kč
Kód: 315376
Solární sprcha SUNNY STYLE Premium fuxia
Novinka
2 990 Kč
Kód: 315243
Solární sprcha SUNNY STYLE Premium šedá
Novinka
2 990 Kč
Kód: 315240