Bazénová chemie od tablet do bazénu po testery bazénové vody

Na našem e-shopu BazenovaChemiePraha.cz naleznete vše, co potřebujete pro údržbu bazénové vody a bazénové techniky. Nabízíme široké spektru přípravků bazénové chemie, které jsou léty prověřené a na trhu patří k nejkvalitnějším. Sortiment námi nabízených přípravků bazénové chemie jsme pro Vaši snazší orientaci rozčlenili do kategorií, lišících se působením na jednotlivé parametry bazénové vody nebo rozdílnou účinnou látkou, díky které naše přípravky účinně upravují kvalitu bazénové vody:

Chlorová bazénová chemie – klasické a tradiční přípravky, které pracují na principu dodávky chloru jako dezinfekčního činidla do bazénové vody. Přípravky bazénové chemie na bázi aktivního chloru patří mezi nejrozšířenější přípravky na údržbu bazénové vody. Mezi moderní univerzální chlorové přípravky patří Multifunkční tablety do bazénu 5v1, chlornan sodný stabilizovaný, Trio tablety do bazénu a chlorové tablety do bazénu. Především pro rychlé navýšení koncentrace chloru lze použít přípravky Chlorový granulát organický, Chlorový granulát rychlorozpustný. V případě problémů s údržbou bazénové vodou lze doporučit dávkování Duo tablet do bazénu nebo Rychlorozpustné tablety do bazénu.

Kyslíková bazénová chemie – přípravky relativně hojně využívaný, účinnou dezinfekční složkou je v tomto případě aktivní kyslík. V případě využití kyslíkové bazénové chemie je nezbytné kombinovat přípravky na bázi kyslíku s kyslíkovým aktivátorem. V naší nabídce naleznete tři druhy kyslíkových aktivátorů a to kyslíkový aktivátor (klasický kyslíkový aktivátor, vhodný zejména pro bazény), kyslíkový aktivátor nepěnivý (tento kyslíkový aktivátor účinně zamezuje pěnění bazénové vody a je proto velmi vhodný pro teplé vody vířivek a whirlpoolů) a kyslíkový aktivátor EXTRA (nejúčinnější, pro údržbu bazénové vody postačuje velmi nízká koncentrace aktivní látky, dodávaný koncentrát je hodnocen jako bezpečný) a přesto vysoce účinný.

Bromová bazénová chemie – bromová chemie pro údržbu bazénové vody není v povědomí provozovatelů bazénů tak doceňována, jak by si díky svým vynikajícím účinkům zasloužila. Je to proto, že nabídka přípravků bromové chemie není tak široká a specializuje se na ni jen několik málo výrobců a prodejců. Je to velká škoda. Přípravky bromové chemie jsou svou účinností plně srovnatelné s chlorovými přípravky a jejich bonusem je skutečnost, že bazénová voda po ošetření bromovou bazénovou chemií nepřejímá pro někoho nepříjemný chlorový „chemický“ zápach.

Tyto tři kategorie přípravků tvoří jakýsi základ, co se udržování žádoucí kvality bazénové vody týče. Nesmíme však zapomínat na jeden z nejdůležitějších parametrů bazénové vody, a to je hodnota pH. I v naší nabídce naleznete přípravky pro úpravu hodnoty pH, konkrétně v kategorii Regulace pH – jedná se o speciální přípravky, které jsou využívány výhradně pro úpravu pH bazénové vody. Přípravky pro regulaci pH lze primárně rozdělit na pH plus a pH mínus. Tyto přípravky pak lze dále rozdělit na kapalné a pevné.

Pro správné nastavení dávek dezinfekčních činidel a pro správné nastavení hodnoty pH bazénové vody Vám nabízíme spolehlivé a přesné testery.

Pro zazimování Vašeho bazénu je nezbytným pomocníkem Zazimovač, přípravek pro eliminaci problémů s bazénovou vodou v zimní přestávce a při startu nové koupací sezóny. Pouze s tímto přípravkem se dokážete zbavit většiny problému s tvorbou nežádoucích biofilmů, slizů, šlemů a dalšího znečištění bazénové vody. Klíčovou podmínkou je aplikovat zazimovač při samotném zazimování bazénu, až ve chvíli, kdy průměrná teplota bazénové vody klesne pod 10 až 15 °C. Po zimě začít aplikovat klasické přípravky bazénové chemie opět při teplotách okolo 10-15 °C.

Dalšími nezbytnými přípravky pro ošetření bazénové vody jsou přípravky bazénové chemie na odstranění zákalu. Pokud se bazénová voda zakalí, čeká Vás nelítostný souboj s nežádoucím zákalem bazénové vody, který v případě využití našich přípravků, a to zejména přípravků Odstranění zákalu v kombinaci s jakýmkoliv vločkovačem, Vám zaručí vítězství a problémy se zákalem definitivně vyřeší.

V případě, že zapomenete pravidelně nadávkovat klasické přípravky pro čištění bazénové vody a dojde ke vzniku slizů či růstu řas v bazénové vodě, nabízíme Vám široké množství přípravků na odstranění řas z bazénové vody. Jedná se o spolehlivé přípravky, které vás zbaví problémů s řasami v bazénu během několika dní. Přípravky doporučujeme kombinovat s vločkovači a především s přípravky na odstranění zákalu, tedy Odstranění zákalu.

Pro bazény, které jsou vybaveny salinizační jednotkou, nabízíme velmi výhodně různé druhy solí do bazénu, ať už mořskou sůl do bazénu nebo i klasickou sůl do bazénu. V případě salinizačních jednotek je nezbytné vybírat pouze sůl, která má vysokou čistotu. Jinak proces nebude probíhat dle požadavků. V případě, že bazénovou vodu zbavujete tzv. vysoké „tvrdosti“, nabízíme Vám tabletovou regenerační sůl pro ionexy.

Nedílnou součástí každého většího bazénu je filtrace, která je ve většině případů kartušová, svíčková nebo písková. V případě, že je bazén vybaven pískovou filtrací, naleznete u nás široké spektru filtračních písků a zeolitu. Dále nabízíme pestrou nabídku bazénového příslušenství, jako jsou hadice, kartáče, vysavače, teleskopické tyče a plováky pro dávkování bazénových tablet.

Další nepostradatelné přípravky bazénové chemie, jako jsou čističe, odpěňovače, přípravky na snížení tvrdosti, vonné esence a mnohé další, slouží především pro odstranění vzniklých problémů, případně prohloubení relaxace v bazénu či vířivce. Pokud budete o vodu dobře pečovat a budete bazén napouštět kvalitní bazénovou vodou, tak tyto přípravky – mimo vonných esencí - využijete spíše okrajově.