Vonné esence pro vířivky PWS Citronela 1000 ml

Vonné esence pro vířivky PWS Citronela 1000 ml
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 266
936 Kč / ks 773,55 Kč bez DPH
Vonné esence pro vířivky PWS Citronela 1000 ml
Vonné esence pro vířivky PWS Citronela 1000 ml
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Citronela

PWS Citronela

Popis vonné esence:

Vonná esence Citronela pod svým poetickým názvem v sobě skrývá široké spektrum vonných silic z rostliny jménem Voňatka citronová, známější možná spíše pod názvem citronová tráva. Voňatka pochází z daleké Asie a jedná se skutečně o trávu (patří do čeledi lipnicovitých). Díky vysokému obsahu účinných látek v rostlině právem patří mezi léčivky. Je velmi oblíbená jako kořenící přísada do jídel nebo k přípravě lahodného čaje. Listy voňatky citronové jsou oblíbenou surovinou k výrobě koupelových solí, parfémů, mýdel a další kosmetický a drogistických přípravků. V aromaterapii se tradičně používá esenciální olej z citronové trávy k mírnění bolestí hlavy. Jeho povzbuzující účinky jsou s úspěchem využívány při odstraňování únavy, zlepšení nálady a prohloubení dýchání. 

Dávkování:

1 až 3 ml do 1 000 l vody. Dávkování je individuální dle složení vody a intenzity prožitku.

Obecně o aromaterapii

Používání vonných esencí převážně v olejovém nebo lihovém základu má mezi metodami alternativní medicíny dlouholetou tradici. Už ve staré Číně a ostatních starověkých civilizacích byly vonné oleje používány k léčbě nebo mírnění obtíží mnohých chorob. Na počátku 20. století nastal rozkvět aromaterapie v podobě, jaké ji známe dnes. Vonné esence byly s úspěchem využívány v inhalačních procedurách, kde díky antiseptickému působení slavily úspěchy a pacientům přinášely úlevu.

Blahodárné působení vonných esencí se dnes využívá i ve vířivých vanách či whirlpool vanách, kde se jejich pozitivní účinky spojují s příjemným prožitkem z teplé koupele a případně jemné masáže proudem vzduchu nebo vody. Příznivému vlivu vonných esencí na tělo i duši člověka se využívá rovněž při aromaterapii v saunách a dalších lázeňských relaxačních procedurách.

Volba dávky vonné esence je velice důležitá, neboť vůně vonné esence by neměla být příliš intenzivní. Pak může dojít k otupení čichového vjemu a může se paradoxně stát, že vyšší dávku vonné esence už nebudete schopni vnímat. Doporučujeme dávkovat vonnou esenci postupně v malých množstvích do úrovně intenzity vonného prožitku, který budete vnímat jako příjemný. Každý člověk má jiné prahové vnímání vůní, které je navíc vždy závislé na momentálním zdravotním stavu, únavě či stresu, a proto nelze obecně stanovit univerzální velikost dávky vonné esence, která by vyhovovala každému.  

Je nutné mít na paměti, že i když nám vonné esence prostřednictvím aromaterapeutického působení ve vířivce či whirpoolu přinášejí momentální úlevu a prohlubují náš odpočinek, nejedná se o lék. V případě výskytu jakýchkoliv zdravotních obtíží se poraďte se svým lékařem o vhodnosti pobytu ve vířivé vaně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vonné esence do vířivky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Vonné esence pro vířivky PWS New Zealand 20 ml
Novinka
101 Kč

Vonná esence New Zealand pro vířivky a whirlpooly v sobě spojuje sladké tóny vanilky s kořeněnou zralostí mandarinkových plodů do jedinečné kompozice.

Kód: 584
Vonné esence pro vířivky PWS Mandarinka 3 l
Novinka
2 572 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Mandarinka 3 l

Kód: 535
Vonné esence pro vířivky PWS Levandule 5 l
Novinka
3 423 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Levandule 5 l

Kód: 1316