Solární sprcha COMFORT ELLIPSIS SILVER

Majitelé domácích zahradních bazénů, vášniví zahrádkáři či milovníci letní pohody a pobytu pod širým nebem – ti všichni uvítají na své zahradě elegantní bazénovou solární sprchu COMFORT ELLIPSIS SILVER, umožňující jak sprchování celého těla, tak díky dolnímu vodovodnímu ventilu i pohodlný oplach nohou.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 2221
13 399 Kč / ks 11 073,55 Kč bez DPH
Solární sprcha COMFORT ELLIPSIS SILVER
Solární sprcha COMFORT ELLIPSIS SILVER
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Bazénová solární sprcha COMFORT ELLIPSIS SILVER slouží k pohodlnému osvěžení těla před i po koupání v zahradním bazénu či jezírku i při pobytu na prosluněné zahradě. Oválné tělo elegantní solární sprchy slouží jako zásobník teplé vody. Solární sprcha COMFORT ELLIPSIS SILVER je vyrobena z kvalitního a odolného plastového materiálu v černé barvě se stříbrným potiskem z přední strany. Černá barva podstatnou měrou napomáhá zachycování tepelné sluneční energie. Voda je v těle solární sprchy rozváděna zdola od napouštěcí koncovky, umožňující připojení solární sprchy k vodovodní síti přes hadicovou rychlospojku a zahradní hadici, vzhůru ke sprchové růžici. Pod napouštěcí koncovkou je umístěn vypouštěcí ventil, který umožňuje pohodlné vypuštění vody z těla solární sprchy po skončení letní sezóny. Pomocí pákové baterie, která se nachází přibližně v polovině výšky solární sprchy, je možné plynule regulovat teplotu vody kdykoliv během sprchování. Možné pohodlí a komfort zvyšuje velká sprchová růžice (průměr 16 cm). Zvláště ceněnou funkcí je možnost oplachu nohou od ulpělých nečistot studenou vodou, což umožňuje pákový kohout na přední části sprchy ve výšce cca 65 cm nad zemí.

Výběr místa pro instalaci solární sprchy je velmi důležitý. Optimální místo je takové, kam dopadá po většinu dne sluneční záření, v dosahu vodovodního rozvodu s vodou o vhodné kvalitě k mytí a sprchování a ideálně se zpevněnou okolní plochou, protože při instalaci solární sprchy je vhodné mít na zřeteli, aby povrch, na který je připevněna patice solární sprchy, byl dostatečně pevný a rovný. Balení solární sprchy obsahuje potřebné speciální šrouby do betonu spolu s hmoždinkami i podložkami, a také ventil ½“ pro připojení solární sprchy k vodovodní síti.

Díky kvalitnímu černému plastu, ze kterého je vyrobeno oválné tělo solární sprchy, a plastovým trubním rozvodům uvnitř, dochází během horkých letních dní s vysokou intenzitou slunečního záření k poměrně rychlému ohřevu vody v těle sprchy. Teplota samotné teplé vody může dosahovat 60 až 70°C. Na počátku sprchování je tedy třeba nejprve pomocí pákové baterie pouštět vodu studenou, a do ní změnou polohy pákové baterie postupně teplou vodu přidávat.

Pokud solární sprchu nevyužíváte ke sprchování či oplachu, páková baterie musí být vždy v poloze "Zavřeno". Díky teplotní změně objemu vody v potrubí mezi baterií a sprchovou růžicí při ohřevu prostřednictvím slunečního záření může docházet k samovolnému úkapu vody ze sprchové růžice. Tento jev není projevem závady solární sprchy.

Balení obsahuje veškeré komponenty, potřebné pro kompletní instalaci solární sprchy včetně těsnění a teflonové pásky.

Plnící voda, používaná pro provoz solární sprchy, by se měla vyznačovat optimální chemickou rovnováhou bez agresivních či inkrustujících projevů vůči smáčeným povrchům.

 

 Parametry solární sprchy 

COMFORT ELLIPSIS SILVER

Výška

214 cm

Přibližný objem

34 l

Průměr těla sprchy (delší osa oválu)

20,5 cm

Výška umístění sprchové růžice

204 cm

Výška umístění pákové baterie

100 cm

Výška umístění spodního kohoutu

65 cm

Výška umístění přívodu vody

10 cm

Průměr sprchové růžice

16 cm

Rozměry montážní patice

18 cm x 25 cm

Maximální povolený tlak vody na vstupu

3 bar

Hmotnost prázdné solární sprchy

12 kg

Průměrná doba ohřevu vody při intenzivním slunečním svitu

4 až 6 hodin

 

Solární sprchy převáží pouze dopravce bazénové chemie (kvůli délce zásilky).

Doplňkové parametry

Kategorie: Solární sprchy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 16 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Solární sprcha s oplachem nohou JOLLY 33 černá
14 989 Kč
Kód: 315355
Solární sprcha SUNNY STYLE Premium fuxia
Novinka
2 990 Kč
Kód: 315243
Solární sprcha FREEDOM
Novinka
2 609 Kč

Bazénová solární sprcha FREEDOM je nepostradatelným doplňkem zahradního domácího bazénu, protože její pravidelné používání před koupáním přispívá ke zlepšení kvality bazénové...

Kód: 816