Bazénové příslušenství – účinné pomůcky při údržbě domácího bazénu

Pořízení domácího venkovního bazénu pro letní relaxaci a vodní hrátky obvykle předchází pečlivý průzkum trhu a sbírání informací. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv produkt na našem trhu, koupě bazénu je teprve první krok na dlouhé cestě ke kýženému vodnímu odpočinku v křišťálově průzračné bazénové vodě za horkých letních dní. Problematikou úpravy bazénové vody a udržení její žádoucí kvality po celou dobu trvání koupací sezóny se zabýváme ve svých ostatních článcích, včetně doporučení vhodného postupu a aplikace přípravků bazénové chemie. V tomto příspěvku Vám nabízíme několik možností, jak si péči o Váš bazén, včetně údržby a čištění okolních ploch, můžete co nejvíce zjednodušit a zkrátit tak čas, který je těmto činnostem nutné věnovat. Stejně jako v ostatních oborech lidské činnosti, i v péči o bazén platí, že vhodné nástroje a pomůcky velkou měrou přispívají k dosažení žádoucího výsledku. A právě tyto spolehlivé a osvědčené pomocníky najdete pod souhrnným názvem bazénové příslušenství.

K odstraňování nečistot z bazénového dna slouží bazénové vysavače. Můžete si vybrat z široké nabídky v různých cenových relacích od samostatně pracujících automatických bazénových vysavačů, které se samy pohybují po bazénovém dně a spolehlivě odstraňují veškeré nežádoucí znečištění až po ruční vysavače, kterými po připojení na teleskopickou tyč snadno dosáhnete i na méně přístupná zákoutí Vašeho bazénu. Různé varianty kartáčů pro ruční vysavače umožní dobře vyčistit bazénové stěny, rohy i hrany bazénových schodů.

Pro čištění vodní linky od nežádoucích usazenin a nečistot jsou vhodné menší kartáče s hustými řadami plastových štětin nebo ruční houbičky. Provozovatelé nerezových domácích bazénů najdou v naší nabídce kvalitní kartáče s nerezovými štětinami, určené pro čištění bazénových stěn a dna. Samostatnou kategorii produktů tvoří bazénové síťky, ať už hladinové nebo hlubinné – bez nich se při odstraňování nerozpuštěných nečistot, vznášejících se ve vodním sloupci či plovoucích po hladině, prostě neobejdete. Bazénové síťky jsou vyrobeny z pevné, hustě tkané textilie, a spolehlivě zachytí i drobnější znečištění.

Vítaným pomocníkem při údržbě bazénové vody a kontrole procesů, v bazénové vodě probíhajících, je teploměr, ať už klasický neplovoucí teploměr s provázkem pro spolehlivé upevnění v bazénu, nebo plovoucí teploměr s plovákem ve tvaru různých vodních zvířat. Venkovní závěsné teploměry jsou určeny pro měření teploty vzduchu nejen u bazénu.

Do kategorie bazénového příslušenství řadíme také bazénové hadice, které slouží k propojování jednotlivých částí bazénové technologie, hlavně bazénu a bazénové filtrace. Námi nabízené bazénové hadice jsou vyrobeny z odolného plastu, zformovaného do podoby „husího krku“, což hadici zaručuje potřebnou flexibilitu. Bazénové hadice nabízíme ve standardních průměrech 32 mm nebo 38 mm. Samozřejmostí jsou i plastové redukce k bezproblémovému propojování bazénových hadic o různých průměrech, nebo hadicové spojky, umožňující propojení většího počtu kratších kusů bazénových hadic o stejném průměru.

Provozovatelé domácích venkovních bazénů, kteří používají k údržbě bazénové vody různé druhy bazénových tablet, se neobejdou bez bazénových plováků pro dávkování tabletových přípravků bazénové chemie. Nabízíme bazénové plováky z odolného plastu s možností regulace rychlosti uvolňování účinných látek z rozpouštějící se bazénové tablety do bazénové vody, a to buď v podobě malého plováku pro bazénové tablety o hmotnosti 20 g pro menší bazény, nebo univerzální velký plovák pro všechny druhy a velikosti bazénových tablet.