Vonné esence pro vířivky PWS Morušové květy 20 ml

Vonná esence Morušové květy pro vířivky a whirlpooly se sladkými tóny rozkvetlých morušových květů, rafinovaně spojených do jarní vonné kompozice
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 283
101 Kč / ks 83,47 Kč bez DPH
Vonné esence pro vířivky PWS Morušové květy 20 ml
Vonné esence pro vířivky PWS Morušové květy 20 ml
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Morušové květy

PWS Morušové květy

Popis vonné esence:

Morušovníky se v našich krajích rozšířily za vlády osvícené Marie Terezie, kdy jejich plody doznaly široké obliby díky své osvěžující chuti a všestrannému kulinářskému využití. Dnes se s morušemi setkáme spíše vzácně, což je velká škoda. Již staří Římané nazývali morušovníky sapientissima arborum neboli nejmoudřejší ze stromů. Tento název si morušovníky vysloužily díky pozvolnému probouzení ze zimního spánku, kdy se první květy na stromě začínaly objevovat až počátkem května, kdy už nehrozilo jejich zničení pozdními mrazíky. Byla to právě kouzelná vůně morušových květů, jejíž tóny daly jméno naší vonné esenci. Morušové květy obsahují velké množství pylu a v době vrcholného rozkvětu půvabně provoní okolí charakteristickou jemnou vůní. Nechte se okouzlit jemností vonné esence Morušové květy a relaxujte ve vůni prosluněného jara.

Dávkování:

1 až 3 ml do 1 000 l vody. Dávkování je individuální dle složení vody a intenzity prožitku.

Obecně o aromaterapii

Používání vonných esencí převážně v olejovém nebo lihovém základu má mezi metodami alternativní medicíny dlouholetou tradici. Už ve staré Číně a ostatních starověkých civilizacích byly vonné oleje používány k léčbě nebo mírnění obtíží mnohých chorob. Na počátku 20. století nastal rozkvět aromaterapie v podobě, jaké ji známe dnes. Vonné esence byly s úspěchem využívány v inhalačních procedurách, kde díky antiseptickému působení slavily úspěchy a pacientům přinášely úlevu.

Blahodárné působení vonných esencí se dnes využívá i ve vířivých vanách či whirlpool vanách, kde se jejich pozitivní účinky spojují s příjemným prožitkem z teplé koupele a případně jemné masáže proudem vzduchu nebo vody. Příznivému vlivu vonných esencí na tělo i duši člověka se využívá rovněž při aromaterapii v saunách a dalších lázeňských relaxačních procedurách.

Volba dávky vonné esence je velice důležitá, neboť vůně vonné esence by neměla být příliš intenzivní. Pak může dojít k otupení čichového vjemu a může se paradoxně stát, že vyšší dávku vonné esence už nebudete schopni vnímat. Doporučujeme dávkovat vonnou esenci postupně v malých množstvích do úrovně intenzity vonného prožitku, který budete vnímat jako příjemný. Každý člověk má jiné prahové vnímání vůní, které je navíc vždy závislé na momentálním zdravotním stavu, únavě či stresu, a proto nelze obecně stanovit univerzální velikost dávky vonné esence, která by vyhovovala každému.  

Je nutné mít na paměti, že i když nám vonné esence prostřednictvím aromaterapeutického působení ve vířivce či whirpoolu přinášejí momentální úlevu a prohlubují náš odpočinek, nejedná se o lék. V případě výskytu jakýchkoliv zdravotních obtíží se poraďte se svým lékařem o vhodnosti pobytu ve vířivé vaně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vonné esence do vířivky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.05 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Vonné esence pro vířivky PWS Borovice pinie 3 l
Novinka
2 572 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Borovice pinie 3 l

Kód: 312
Vonné esence pro vířivky PWS Rozkvetlá louka 5l
Novinka
3 423 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Rozkvetlá louka 5l

Kód: 1326
Vonné esence pro vířivky PWS Austrálie 3 l
Novinka
2 572 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Austrálie 3 l

Kód: 292