Vonné esence pro vířivky PWS Levandule 250 ml

Vonná esence Levandule pro vířivky a whirlpooly s luxusní omamnou vůní rozkvetlých levandulových lánů jižní Provence za prosluněného letního dne.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 527
310 Kč / ks 256,20 Kč bez DPH
Vonné esence pro vířivky PWS Levandule 250 ml
Vonné esence pro vířivky PWS Levandule 250 ml
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Levandule

PWS Levandule

Popis vonné esence:

Vonná esence Levandule dokáže navodit prožitek horkého letního dne ve francouzské Provence uprostřed nekonečných fialových lánů rozkvetlé levandule. Omamná vůně levandulových květů Vám přinese úlevu od všedních starostí a navrátí ztracený klid. Již ve starověkém Řecku byl květ levandule oblíbenou surovinou k přípravě vonných koupelí. Levandulové esence byly ceněny pro svůj zklidňující účinek, dokázaly mírnit bolesti hlavy, nespavost a nervozitu. V dnešní době se ve velkém pěstují křížené kultivary, které mají vysoký obsah vonných silic – obsah vonných látek závisí jednak na odrůdě levandule, ale také na způsobu pěstování. Proto najdeme nejkvalitnější levandulová pole v jižní Francii, v horké Provence. Levanduli lze pěstovat i u nás, bohužel výsledný obsah vonných silic nikdy nebude díky menšímu slunečnímu svitu při pěstování tohoto polokeře příliš vysoký. 

Dávkování:

1 až 3 ml do 1 000 l vody. Dávkování je individuální dle složení vody a intenzity prožitku.

Obecně o aromaterapii

Používání vonných esencí převážně v olejovém nebo lihovém základu má mezi metodami alternativní medicíny dlouholetou tradici. Už ve staré Číně a ostatních starověkých civilizacích byly vonné oleje používány k léčbě nebo mírnění obtíží mnohých chorob. Na počátku 20. století nastal rozkvět aromaterapie v podobě, jaké ji známe dnes. Vonné esence byly s úspěchem využívány v inhalačních procedurách, kde díky antiseptickému působení slavily úspěchy a pacientům přinášely úlevu.

Blahodárné působení vonných esencí se dnes využívá i ve vířivých vanách či whirlpool vanách, kde se jejich pozitivní účinky spojují s příjemným prožitkem z teplé koupele a případně jemné masáže proudem vzduchu nebo vody. Příznivému vlivu vonných esencí na tělo i duši člověka se využívá rovněž při aromaterapii v saunách a dalších lázeňských relaxačních procedurách.

Volba dávky vonné esence je velice důležitá, neboť vůně vonné esence by neměla být příliš intenzivní. Pak může dojít k otupení čichového vjemu a může se paradoxně stát, že vyšší dávku vonné esence už nebudete schopni vnímat. Doporučujeme dávkovat vonnou esenci postupně v malých množstvích do úrovně intenzity vonného prožitku, který budete vnímat jako příjemný. Každý člověk má jiné prahové vnímání vůní, které je navíc vždy závislé na momentálním zdravotním stavu, únavě či stresu, a proto nelze obecně stanovit univerzální velikost dávky vonné esence, která by vyhovovala každému.  

Je nutné mít na paměti, že i když nám vonné esence prostřednictvím aromaterapeutického působení ve vířivce či whirpoolu přinášejí momentální úlevu a prohlubují náš odpočinek, nejedná se o lék. V případě výskytu jakýchkoliv zdravotních obtíží se poraďte se svým lékařem o vhodnosti pobytu ve vířivé vaně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vonné esence do vířivky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Vonné esence pro vířivky PWS Spirit of Australia 3 l
Novinka
2 572 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Spirit of Australia 3 l

Kód: 1338
Vonné esence pro vířivky PWS Austrálie 1000ml
Novinka
936 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Austrálie 1000ml

Kód: 291
Vonné esence pro vířivky PWS Máta 20 ml
Novinka
101 Kč

Vonná esence Máta pro vířivky a whirlpooly svým ledovým dechem tlumí podráždění, posiluje tělesnou i duševní kondici, odplavuje únavu a přináší klid.

Kód: 273