Vonné esence pro vířivky PWS Jahoda 250 ml

Vonná esence Jahoda pro vířivky a whirlpooly s sladkými tóny zralých jahod provoní Váš odpočinek po náročném dnu a vlídně pohladí Vaše tělo i duši.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 259
310 Kč / ks 256,20 Kč bez DPH
Vonné esence pro vířivky PWS Jahoda 250 ml
Vonné esence pro vířivky PWS Jahoda 250 ml
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Jahoda

PWS Jahoda

Popis vonné esence:

Jahodník je v našich krajích široce oblíbenou rostlinou, najdeme ho téměř na všech zahrádkách a někdy i balkonech. Dnešní jahodníky jsou prověřené kultivary původních divoce rostoucích rostlin, s neporovnatelnou plodností a bohatostí tvarů a vůní jednotlivých druhů jahod. I přes současnou širokou oblibu nemá pěstování jahod v našich krajích dlouhou tradici – první zmínky se datují na počátek 19. století. Jahody byly dříve považovány za luxusní ovoce, jehož konzumace zvyšuje smyslnost a chuť k sexu. Jahody si našly pevné místo v našem jídelníčku a pronikly i do dalších produktů – jejich aroma doprovází nespočet výrobků drogistického, kosmetického a parfumerního průmyslu. Jahodová esence je oblíbenou substancí v aromaterapeutických procedurách – vedle výše zmiňovaného povzbuzujícího účinku na libido jahodové aroma dokáže účinně zklidnit zjitřené nervy, povzbudit chuť k jídlu a obecně zlepšit náladu. 

Dávkování:

1 až 3 ml do 1 000 l vody. Dávkování je individuální dle složení vody a intenzity prožitku.

Obecně o aromaterapii

Používání vonných esencí převážně v olejovém nebo lihovém základu má mezi metodami alternativní medicíny dlouholetou tradici. Už ve staré Číně a ostatních starověkých civilizacích byly vonné oleje používány k léčbě nebo mírnění obtíží mnohých chorob. Na počátku 20. století nastal rozkvět aromaterapie v podobě, jaké ji známe dnes. Vonné esence byly s úspěchem využívány v inhalačních procedurách, kde díky antiseptickému působení slavily úspěchy a pacientům přinášely úlevu.

Blahodárné působení vonných esencí se dnes využívá i ve vířivých vanách či whirlpool vanách, kde se jejich pozitivní účinky spojují s příjemným prožitkem z teplé koupele a případně jemné masáže proudem vzduchu nebo vody. Příznivému vlivu vonných esencí na tělo i duši člověka se využívá rovněž při aromaterapii v saunách a dalších lázeňských relaxačních procedurách.

Volba dávky vonné esence je velice důležitá, neboť vůně vonné esence by neměla být příliš intenzivní. Pak může dojít k otupení čichového vjemu a může se paradoxně stát, že vyšší dávku vonné esence už nebudete schopni vnímat. Doporučujeme dávkovat vonnou esenci postupně v malých množstvích do úrovně intenzity vonného prožitku, který budete vnímat jako příjemný. Každý člověk má jiné prahové vnímání vůní, které je navíc vždy závislé na momentálním zdravotním stavu, únavě či stresu, a proto nelze obecně stanovit univerzální velikost dávky vonné esence, která by vyhovovala každému.  

Je nutné mít na paměti, že i když nám vonné esence prostřednictvím aromaterapeutického působení ve vířivce či whirpoolu přinášejí momentální úlevu a prohlubují náš odpočinek, nejedná se o lék. V případě výskytu jakýchkoliv zdravotních obtíží se poraďte se svým lékařem o vhodnosti pobytu ve vířivé vaně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vonné esence do vířivky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Vonné esence pro vířivky PWS Austrálie 250 ml
Novinka
310 Kč

Vonná esence Austrálie pro vířivky a whirpooly s chladivými tóny eukalyptu a kajeputu, známého pod jménem tea tree, přináší úlevu po náročném dnu.

Kód: 289
Vonné esence pro vířivky PWS Moře 20 ml
Novinka
101 Kč

Vonná esence Moře pro vířivky a whirlpooly Vás přenese na prosluněnou vyhřátou písečnou pláž, omývanou teplými modrými vlnami s bílými hřebeny pěny.

Kód: 293
Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 5 l
Novinka
3 423 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Citrusové dřevo 5 l

Kód: 1313