Vonné esence pro vířivky PWS Eukalyptus 3 l

Vonné esence pro vířivky PWS Eukalyptus 3 l
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 302
2 572 Kč / ks 2 125,62 Kč bez DPH
Vonné esence pro vířivky PWS Eukalyptus 3 l
Vonné esence pro vířivky PWS Eukalyptus 3 l
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Eukalyptus

PWS Eukalyptus

Popis vonné esence:

Název eukalyptus je počeštěnou verzí latinského jména Eucalyptus, což je označení botanického rodu blahovičníků, který zahrnuje zhruba 700 druhů tropických stromů a keřů. U nás je výraz eukalyptus spojen hlavně s Austrálií – je to oprávněné spojení, protože australský kontinent je domovem blahovičníků, i když ty jsou dnes už rozšířeny do mnoha dalších míst. Stromy botanického rodu Eucalyptus jsou velmi ceněny pro své listy, které obsahují velké množství eukalyptové silice. Ta se stala nedílnou součástí nepřeberné řady kosmetických, farmakologických či potravinářských výrobků. V aromaterapii má eukalyptus své pevné místo – eukalyptové silice mají silný antiseptický účinek, podporují dýchání a uvolňují dýchací cesty, jsou oblíbeným prostředkem, používaným pro celkové uvolnění organismu a jeho zklidnění po zátěži. Už pár kapek eukalyptového oleje uvolňuje mysl a mírní duševní únavu. Eukalyptu jsou přisuzovány očistné schopnosti v tom smyslu, že dokáže projasnit a uvolnit atmosféru a usnadnit komunikaci. 

Dávkování:

1 až 3 ml do 1 000 l vody. Dávkování je individuální dle složení vody a intenzity prožitku.

Obecně o aromaterapii

Používání vonných esencí převážně v olejovém nebo lihovém základu má mezi metodami alternativní medicíny dlouholetou tradici. Už ve staré Číně a ostatních starověkých civilizacích byly vonné oleje používány k léčbě nebo mírnění obtíží mnohých chorob. Na počátku 20. století nastal rozkvět aromaterapie v podobě, jaké ji známe dnes. Vonné esence byly s úspěchem využívány v inhalačních procedurách, kde díky antiseptickému působení slavily úspěchy a pacientům přinášely úlevu.

Blahodárné působení vonných esencí se dnes využívá i ve vířivých vanách či whirlpool vanách, kde se jejich pozitivní účinky spojují s příjemným prožitkem z teplé koupele a případně jemné masáže proudem vzduchu nebo vody. Příznivému vlivu vonných esencí na tělo i duši člověka se využívá rovněž při aromaterapii v saunách a dalších lázeňských relaxačních procedurách.

Volba dávky vonné esence je velice důležitá, neboť vůně vonné esence by neměla být příliš intenzivní. Pak může dojít k otupení čichového vjemu a může se paradoxně stát, že vyšší dávku vonné esence už nebudete schopni vnímat. Doporučujeme dávkovat vonnou esenci postupně v malých množstvích do úrovně intenzity vonného prožitku, který budete vnímat jako příjemný. Každý člověk má jiné prahové vnímání vůní, které je navíc vždy závislé na momentálním zdravotním stavu, únavě či stresu, a proto nelze obecně stanovit univerzální velikost dávky vonné esence, která by vyhovovala každému.  

Je nutné mít na paměti, že i když nám vonné esence prostřednictvím aromaterapeutického působení ve vířivce či whirpoolu přinášejí momentální úlevu a prohlubují náš odpočinek, nejedná se o lék. V případě výskytu jakýchkoliv zdravotních obtíží se poraďte se svým lékařem o vhodnosti pobytu ve vířivé vaně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vonné esence do vířivky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Vonné esence pro vířivky PWS Rozkvetlá louka 20 ml
Novinka
101 Kč

Vonná esence Rozkvetlá louka pro vířivky a whirlpooly snoubí v kouzelné kompozici hřejivé tóny kvetoucích lučních bylin z českých luk za letního dne.

Kód: 268
Vonné esence pro vířivky PWS Eukalyptus 1000 ml
Novinka
936 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Eukalyptus 1000 ml

Kód: 301
Vonné esence pro vířivky PWS Morušové květy 3 l
Novinka
2 572 Kč

Vonné esence pro vířivky PWS Morušové květy 3 l

Kód: 287