Vločkovač je základním přípravkem pro odstranění zákalu z bazénové vody. Jedná se o klasický a spolehlivý přípravek, tvořící pevné vločky.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 110
252 Kč / ks 208,26 Kč bez DPH
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Stručný popis:

Vločkovač je základní a spolehlivý přípravek pro likvidaci a odstranění zákalu. Doporučujeme kombinovat Vločkovač s kartušemi pro odstranění zákalu, které tento účinek přípravku ještě zvýší. Pro správnou aplikaci Vločkovače je nejdůležitější faktorem velikost dávky, která je z pravidla volena v intervalu 50 až 150 ml na 10.000l bazénové vody. Aplikace vločkovače probíhá při zapnuté filtraci či protiproudu.

Dávkování:

Dávka Vločkovače závisí na stupni znečištění bazénové vody běžná dávka se pohybuje v intervalu 50 až 150 ml na 10.000l bazénové vody.

Podrobný popis:

Vločkovač kapalný

Vločkovač je kapalný koncentrovaný přípravek bazénové chemie, který slouží pro odstranění zákalubazénové vody. Princip funkce vločkovače je veskrze jednoduchý. Jak název přípravku napovídá, vločkovač vytvoří v bazénové vodě vločky, které na sebe navážou zákal bazénové vody. I když tento proces není z fyzikálního hlediska úplně jednoduchý, vlastní aplikace vločkovače je poměrně snadná. Nejprve je nutné zkontrolovat hodnotu pH, která by měla být v intervalu 6,8 až 7,2. Toto rozmezí hodnoty pH zaručuje optimální účinek vločkovače (hodnotu pH upravíte pomocí přípravků pH plus či pH minus). Následná aplikace vločkovače je již velice snadná - postačuje pouze odměřit vypočtenou dávku přípravku a po naředění v plastové nádobě zhruba ve 3 až 5 l vody roztok vločkovače aplikovat při zapnuté filtraci rovnoměrně po celé hladině bazénu. Doporučená dávka vločkovače je volena s ohledem na běžné znečištění bazénové vody. Při aplikaci vločkovače do více znečištěné bazénové vody je možné dávku zvýšit z důvodu vzniku přebytku vloček, které následně dobře eliminují zvýšený zákal bazénové vody. Díky vločkovači zákal bazénové vody odstraníte poměrně snadno, neboť vločky, vytvořené vločkovačem, se velmi dobře separují pomocí filtrace. Další možností je nechat vzniklé vločky po nasorbování nečistot usadit na bazénové dno a následně je odsát, ať již přes bazénový filtr nebo přímo do odpadu. Vločkovač je velice účinný přípravek pro odstraňování zákalu, ale to není vše, co umí. Kromě odstranění zákalu Vás vločkovač zbaví i části organických látek, které jsou vnášeny plavci do bazénové vody. Kromě toho vločkovač odstraňuje i řadu dalších sloučenin, které napomáhají rozvoji řas. Tedy pokud používáte preventivně vločkovač, odstraňujete tak i látky, vhodné pro růst řas. Význam vločkovače je v tomto směru často opomíjen, což je škoda, protože účinnost vločkovače v této problematice není vůbec zanedbatelná. Bazénová voda, která je dlouhodobě provozována bez dávkování vločkovače, je náchylnější ke vzniku problémů, které se jak známo řeší výrazně složitěji, pokud zanedbáme jejich prevenci.

Při aplikaci vločkovače je vhodné použít přípravek Odstranění zákalu, který napomáhá shlukování vloček do větších celků, které jsou pak mnohem lépe odstranitelné z bazénové vody. Tento přípravek se aplikuje přímo do skimmeru za účelem postupného uvolňování a následného zachycování vloček na filtru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vločkovač do bazénu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

PWS (Professional Water System) je značka bazénové chemie, která na našem trhu působí již od roku 2012, za dobu své existence obsahuje veškeré přípravky, které potřebujete k provozování bazénů. Na českém trhu s bazénovou chemií není značka s větším spektrem produktů.

V rámci snahy značky je udržet maximální možnou kvalitu za přijatelných finančních nákladů. Mezi hlavní výhody patří, že značka nabízí pouze otestované a prověřené přípravky. Tedy přípravky, které nejsou vyráběny poskytují skrytou nebezpečnost pro zákazníka, cílem je tedy dodávat přípravky s přijatelným rizikem a maximální účinností s velkým důrazem na surovinovou základnu v rámci EU a USA. Tímto značka PWS značně vybočuje ze zaběhlé tradice dovozů zboží Čínské provenience. Právě toto rozhodnutí může vést k vyšší ceně v porovnání s některými výrobky, rozhodně ale není porovnatelná kvalita.

Podobné produkty

Vločkovač granulovaný 2kg
Novinka
222 Kč

Vločkovač granulovaný je pevný granulovaný prostředek pro odstranění zákalu z bazénové vody. Pro zvýšení účinnosti doporučujeme i Odstraňovač zákalu.

Kód: 208
Vločkovač Super Flock Poly 2l
Novinka
242 Kč

Vločkovač Super Flock Poly slouží k odstranění zákalu z bazénové vody.

Kód: 2191
Projasňovač bazénové vody 5l
Novinka
498 Kč

Projasňovač je multifunkční přípravek pro vločkování nečistot z bazénové vody s funkcí projasnění díky spojování vloček, které se velmi dobře filtrují

Kód: 97