Solární sprcha TROPIC

Solární sprcha TROPIC slouží k pohodlnému osvěžení v horkých letních dnech při pobytu či práci na prosluněné zahradě či hrátkách v domácím zahradním bazénu. Díky kvalitnímu výrobnímu zpracování a odolnosti materiálů, ze kterých je vyrobena, Vám bude prokazovat dobrou službu po mnoho letních sezón.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 819
1 899 Kč / ks 1 569,42 Kč bez DPH
Solární sprcha TROPIC
Solární sprcha TROPIC
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Bazénová solární sprcha TROPIC je tou pravou volbou pro očistu těla v letních dnech při jakékoliv činnosti na prosluněné zahradě, ať už se vášnivě věnujete zahradničení či jen tak lenošíte pod horkými slunečnímu paprsky. Jako všechny venkovní solární sprchy je i bazénová sprcha TROPIC velkým pomocníkem při údržbě optimální kvality bazénové vody v domácím zahradním bazénu, protože v případě jejího pravidelného používání před vstupem do bazénu významným způsobem eliminujete množství nežádoucích nečistot, vnášených do bazénové vody na pokožce koupajících se. V těle solární sprchy, vyrobeném z kvalitního černého plastu, jsou umístěny plastové rozvody vody, fungující jako zásobník teplé vody pro tělesnou očistu. Díky černé barvě dokáže materiál, ze kterého je sprcha vyrobena, maximálním způsobem zachycovat energii slunečního záření a ohřívat vodu v plastových rozvodech. V dolní části sprchy je umístěna vstupní napouštěcí koncovka, umožňující připojení solární sprchy k vodovodní síti přes hadicovou rychlospojku a zahradní hadici. Plastové trubky uvnitř těla solární sprchy, ve kterých dochází k ohřevu vody, vedou plnící vodu vzhůru ke sprchové růžici o průměru 7 cm, vyrobené z kombinace kovu a plastu s velkým množstvím drobných otvorů. K regulaci teploty vody pro sprchování slouží páková baterie, umístěná zhruba v polovině výšky solární sprchy.

Alfou a omegou pro optimální provoz solární sprchy během letní sezóny je výběr jejího stanoviště. Vzhledem k tomu, že solární sprcha využívá k ohřevu vody energii slunečního záření, je vhodné pro její instalaci vybrat takové místo, které není stíněno vegetací či zástavbou a doba jeho osvitu je během dne co možná nejdelší. Dále je vhodné mít z hlediska bezpečné instalace sprchy na zřeteli skutečnost, že by se mělo vždy jednat o zpevněnou plochu (pro pevné ukotvení patice sprchy) s možností pohodlného odtoku vody, zároveň v dosahu vodovodního řadu.  Balení solární sprchy obsahuje speciální šrouby do betonu spolu s hmoždinkami i podložkami pro upevnění sprchové patice, a také ventil ½“ pro připojení solární sprchy k vodovodní síti.

Díky kvalitnímu černému plastu, ze kterého je vyrobeno tělo solární sprchy, a plastovým trubním rozvodům uvnitř, dochází během horkých letních dní s vysokou intenzitou slunečního záření k poměrně rychlému ohřevu vody v těle sprchy. Teplota samotné teplé vody může dosahovat 60 i 70°C. Na počátku sprchování je tedy třeba nejprve pomocí pákové baterie pouštět vodu studenou, a do ní změnou polohy pákové baterie postupně teplou vodu přidávat.

Plnící voda, používaná pro provoz solární sprchy, by se měla vyznačovat optimální chemickou rovnováhou bez agresivních či inkrustujících projevů vůči smáčeným povrchům.

Parametry solární sprchy [cm]

TROPIC

Výška 220
Přibližný objem 20 l
Průměr těla sprchy 13
Výška umístění sprchové růžice 215
Výška umístění pákové baterie 100
Výška umístění přívodu vody 7
Průměr sprchové růžice 7
Rozměry montážní patice 17 x 17
Maximální povolený tlak vody na vstupu 3 barr
Hmotnost prázdné solární sprchy 7,5 kg
Průměrná doba ohřevu vody při intenzivním slunečním svitu 4 až 6 hodin

 

Solární sprchy převáží pouze dopravce FOFR (doprava bazénové chemie do 15kg), kvůli délce zásilky

Doplňkové parametry

Kategorie: Solární sprchy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Sunny Style Premium solární sprcha fuxia
Novinka
2 990 Kč

Sunny Style Premium solární sprcha fuxia

Kód: 1236
Solární sprcha SUNNY STYLE Premium šedá
Novinka
2 990 Kč
Kód: 315240
Solární sprcha SUNNY STYLE Premium fuxia
Novinka
2 990 Kč
Kód: 315243