Chlornan sodný stabilizovaný 50kg včetně obalu

Chlornan sodný stabilizovaný (tekutý chlor do bazénu) je základní přípravkem pro údržbu bazénu. Jedná se o koncentrovaný přípravek s obsahem kapalného chlornanu sodného.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 2142
1 729 Kč / ks 1 428,93 Kč bez DPH
Chlornan sodný stabilizovaný 50kg včetně obalu
Chlornan sodný stabilizovaný 50kg včetně obalu
Novinka
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA
Při objednávce nad 2 500 Kč máte dopravu ZDARMA

Název přípravku: PWS Chlornan sodný plus

PWS Chlornan sodný

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Stručný popis:

Chlornan sodný stabilizovaný je tradičním a cenově výhodným přípravkem pro údržbu bazénové vody. Chlornan sodný je stabilizovaný a splňuje nepřísnější nároky. S výhodou se využívá v dávkovacích automatických stanicích.

Chlornan sodný stabilizovaný 50kg včetně obalu je produkt, který je plněn na hmotnost, nikoliv na objem, a takové balení je možné přepravovat v režimu balíkové dopravy bazénové chemie s maximální hmotností jednoho kusu 50 kg včetně obalu (min. garantovaný objem 40 l).

Dávkování:

Počáteční dávka či v případě potřeby šoková dávka 40 ml na 1.000l bazénové vody.

Běžná udržovací dávka 7 až 9 ml na 1.000l 1 krát za 3 - 6 dní.

Vhodný pro automatické dávkovače.

 

Podrobný popis:

Chlornan sodný je tradiční a prověřený přípravek chlorové chemie, používaný pro udržení koncentrace chlorubazénové vodě na požadované úrovní. Námi dodávaný Chlornan sodný je vysoké kvality. Chlornan sodný je velice oblíbený, protože se jedná o nejlevnější možnou alternativu úpravy vody, avšak i toto řešení má svá úskalí. Pro pohodlnou aplikaci je nutné mít dávkovací stanici s čerpadlem na Chlornan sodný a sondou pro sledování elektrochemického potenciálu vody, který odpovídá koncentraci aktivního chloru. Tato varianta aplikace Chlornanu sodného je samozřejmě více než pohodlná, protože pouze kontrolujete dostatek činidla, nicméně je poměrně nákladná a je nutné počítat i s náklady na servis. Proto se mnoho uživatelů uchyluje k manuálnímu dávkování, které je sice méně pohodlné, nicméně se jedná o nejlevnější možnou variantou ošetření bazénové vody pomocí chlorové chemie. Při zachování dostatečné opatrnosti a dodržení aplikačních pokynů je však Chlornan sodný pro uživatele výborným sluhou.

Z chemického hlediska údržby bazénové vody je Chlornan sodný tím nejlepším, co Vám bazénová chemie může nabídnout na poli chlorové chemie, protože produktem, který po aplikaci chlornanu sodného do bazénové vody při standardních dávkách vzniká pouze chlorid sodný, který není nikterak nebezpečný. Při zvýšených koncentracích chloru, či přesněji chlornanu sodného, mohou vznikat za určitých podmínek některé nebezpečné produkty, spojené s navázáním chloru na jiné akceptory, které jsou po delší době odstraněny či odvětrány (tento proces je z pravidla otázkou několika hodin). Zmíněný důvod přispívá k tomu, že byste se neměli v přechlorované vodě koupat či jí jinak využívat. Hlavním důvodem je vysoká koncentrace volného chloru, tedy chlornanu, který vysušuje pokožku plavců. Pro tyto případy je vhodné mít při aplikaci chlornanu sodného po ruce i přípravek Chlor stop, jehož aplikací do bazénové vody vysoké koncentrace Chlornanu sodného, či chcete-li chloru, rychle snížíte na požadovanou úroveň.

Při manuální aplikaci přípravku Chlornan sodný je nutné mít na paměti, že velikost dávek závisí na tom, jaká byla předchozí dávka Chlornanu sodného a také jaká aktuální teplota vody a konečně jaký je stupeň využití bazénu, tedy jeho zatížení.

 Na tomto místě bych chtěl zdůraznit, že tento popis se Vás, jakožto provozovatele domácího bazénu, snaží varovat před běžnými chybami při praktickém používání Chlornanu sodného. Jsme si plně vědomi, že nechcete údržbou bazénu trávit zbytečně mnoho času, které manuální dávkování více méně vyžaduje. Manuální dávkování Chlornanu sodného do bazénové vody by mělo probíhat zhruba 1x za 3 až 6 dní, což někdo může považovat za poměrně časově náročné. Proto mnoho provozovatelů domácích bazénů dává přednost zakoupení automatického dávkovače, což péči o zabezpečení žádoucí kvality bazénové vody velmi usnadní.

Berte, prosím, tento text jako stručnou informaci o všech možnostech aplikace Chlornanu sodného při údržbě bazénové vody a možných důsledků, o kterých již zkušení provozovatelé jistě vědí, a my je zde pouze shrnujeme.

Balení bazénových přípravků o hmotnosti 50 kg včetně obalu jsou dodávána z důvodu optimalizace celkové manipulace s produkty,  dobré enviromentální praxe a udržitelnosti vždy ve dvou  obalech jako balení 2x20 l.

Celkové množství produktu, objednaného zákazníkem jako 50 kg, se rozdělením do dvou obalů nijak nemění (min. hmotnost netto 46 kg).

Velkoobjemové obaly o celkovém objemu 60 l, v nichž byla balení bazénových přípravků o hmotnosti 50 kg včetně obalu distribuována v minulosti, nejsou ze své podstaty určeny jen pro jednorázové použití. Možnost opakovaného plnění velkoobjemových obalů je jedním z kroků správné enviromentální praxe a zachování udržitelnosti.

Velkoobjemová balení bazénových přípravků zůstávají vhodnou volbou u těch odběratelů, kteří nakupují opakovaně velká množství přípravků a tyto velkoobjemové obaly operativně vracejí zpět k novému plnění.

V případě, že si zákazník výslovně přeje přípravek bazénové chemie o hmotnosti 50 kg včetně obalu dodat v jednom velkoobjemovém obalu, bude za takový obal účtována vratná záloha ve výši 300 Kč včetně DPH.

Částka 300 Kč včetně DPH je jen vratnou zálohou a nezohledňuje náklady na zpětný svoz prázdných obalů zpět k prodejci – dopravní náklady jsou účtovány individuálně dle počtu vracených obalů a vzdálenosti.

Výše uvedené informace o rozdělování balení se nevztahují na odběratele, kteří své objednávky realizují dle velkoobchodních podmínek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chlornan sodný
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 49.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

PWS (Professional Water System) je značka bazénové chemie, která na našem trhu působí již od roku 2012, za dobu své existence obsahuje veškeré přípravky, které potřebujete k provozování bazénů. Na českém trhu s bazénovou chemií není značka s větším spektrem produktů.

V rámci snahy značky je udržet maximální možnou kvalitu za přijatelných finančních nákladů. Mezi hlavní výhody patří, že značka nabízí pouze otestované a prověřené přípravky. Tedy přípravky, které nejsou vyráběny poskytují skrytou nebezpečnost pro zákazníka, cílem je tedy dodávat přípravky s přijatelným rizikem a maximální účinností s velkým důrazem na surovinovou základnu v rámci EU a USA. Tímto značka PWS značně vybočuje ze zaběhlé tradice dovozů zboží Čínské provenience. Právě toto rozhodnutí může vést k vyšší ceně v porovnání s některými výrobky, rozhodně ale není porovnatelná kvalita.

Podobné produkty

Chlornan sodný stabilizovaný 20l
Novinka
1 010 Kč

Chlornan sodný stabilizovaný (tekutý chlor do bazénu) je základní přípravkem pro údržbu bazénu. Jedná se o koncentrovaný přípravek s obsahem kapalného chlornanu sodného.

Kód: 22
Chlornan sodný stabilizovaný 10l
Novinka
479 Kč

Chlornan sodný stabilizovaný (tekutý chlor do bazénu) je základní přípravkem pro údržbu bazénu. Jedná se o koncentrovaný přípravek s obsahem kapalného chlornanu sodného.

Kód: 20
Chlornan sodný stabilizovaný 35 kg cca 30l - doprava zdarma po celé ČR
Novinka
Doprava zdarma
1 394 Kč

Chlornan sodný stabilizovaný (tekutý chlor do bazénu) je základní přípravkem pro údržbu bazénu. Jedná se o koncentrovaný přípravek s obsahem kapalného chlornanu sodného.

Kód: 2365